تحصیل در بلاروس

امتیازات تحصیل در بلاروس

 

*پایین بودن هزینه ها نسبت به سایر کشورهای مشابه

*اعتبار علمی خوب و بالا

*ارتباط مناسب با دانشجویان

*ارتباط خوب با سایر ملل

*امنیت بالا

*امکانات کامل تفریحی و رفاهی

*روادید آسان

*خوابگاههای دانشجویی مناسب

*شهریه های ارزان نسبت به سایر کشورها

*آب و هوای معتدل تر نسبت به روسیه

*قدمت بالای دانشگاهها

*هزینه کم زندگی نسبت به روسیه و کشورهای همجوار

=======================================

تحصیلات عالی بلاروس

12

کیفیت مناسب و خوب آموزش و تحقیق در دانشگاه های بلاروس (روسیه سفید)از شهرت جهانی برخوردار است ؛ به طوریکه در سال ۲۰۰۰ – ۲۰۰۱ میلادی حدود ۱۲۰۰۰ دانشجوی خارجی فقط در شهر مینسک پایتخت بلاروس در مقاطع کارشناسی ؛ کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی مشغول به تحصیل بوده اند . دانشگاه های بلاروس به لحاظ علمی و تاریخی و پژوهشهای علمی و تاثیرات اجتماعی در اروپا دارای پیشینه قوی و شناخته شده است .

بلاروس یکی از زیبا‌ترین و امن‌ترین کشور‌های تازه استقلال یافته است و پایتخت آن شهر زیبای مینسک است که حدود ۹۵۰ سال قدمت دارد .

بلاروس از نظر علمی در سطح بالایی قرار گرفته و یکی از دانشمندان بلاروس در سال ۲۰۰۰ در رشته فیزیک جایزه نوبل دریافت کرده است.

===========================================

درباره دانشگاه در بلاروس

7

1- زمینه اعتباری دانشگاه : آیا دانشگاه مورد نظر در ایرانمورد تایید است؟ اگر چنین است مدارک صادره از آن تا چه مقطعی قابل ارزشیابی است؟ چنانچه ارزشیابی در ایران مد نظر شما نیست، به لحاظ اعتبار بین المللی وضعیت دانشگاه چه طور است؟

۲-  دوره های آموزش پیش دانشگاهی و زبان : اساس موفقیت شما در دانشگاه در هر رشته و مقطعی که باشید ، تسلط کافی به زبان است. از مشاور خود حتما در باب کیفیت دوره های آموزشی زبان در دانشگاه مذبور سوال کنید. گاهی به علت پایین بودن کیفیت یا جدی نبودن این دوره ها حتی در بهترین دانشگاه ها ، بهتر این است که دوره ی زبان را جداگانه و در دانشگاه یا کالجی که به طور تخصصی دوره های زبان را برگزار می کند بگذرانید.

۳-  موقعیت جغرافیایی : از مشاور خود بخواهید در صورت امکان محل قرار گیری دانشگاه را روی نقشه به شما نشان بدهد. از محله ای که دانشگاه در آن قرار دارد بپرسید؛ آیا محله ای مرفه نشین / متوسط / فقیر نشین است؟ آیا در حوالی دانشگاه اماکن تفریحی ، رستوران ، اماکن ورزشی، فروشگاه بزرگ و غیره وجود دارد؟ خوابگاه از دانشگاه چه قدر فاصله دارد؟

۴- امکانات : امکانات خوابگاه های دانشگاه چه طور است؟ آیا دانشگاه به خوابگاه و یا سایر نقاط شهری سرویس خاصی برای دانشجویان دارد؟ وضعیت آپارتمان های مسکونی نزدیک به دانشگاه، اجاره بهای آنها و امکانات آپارتمان ها به چه ترتیب است؟ وضعیت امکانات آموزشی دانشگاه، مثلاً امکانات کتابخانه ای چه طور است؟ آیا خدمات اینترنت دردانشگاه به میزانی که جوابگوی نیاز دانشجویان باشد فراهم است؟ ( مثلا آیا به صورت ۲۴ ساعته قابل استفاده است؟)

۵- آیا امکان دریافت کمک هزینه یا بورس یا وام دانشجویی از خود دانشگاه یا مراکز خارج از دانشگاه که با آن در ارتباط هستند وجود دارد؟

==================================================

درباره رشته تحصیلی در بلاروس

6

1-  شرایط کلی برای ورود به این رشته چیست؟ چه میزان شانس برای پذیرش من وجود دارد؟ اگر شانس صد در صد نیست، چه چیزی می تواند در بالا بردن شانس من کمکم کند؟

۲- آیا احتمال تعین سطح و امتحان علمی پیش از پذیرش وجود دارد؟ در مورد زبان چه طور؟

۳- زمان پذیرش و اعزام برای متقاضیان این رشته / دانشگاه چیست و من تا کی برای ارائه مدارک مهلت دارم؟

۴- آیا در طول دوره تحصیل تعطیلات بلند مدت هم وجود دارد؟ کلا زمان بندی و تقویم دانشگاه چطور است؟

=================================================

رستوران و خوابگاه دانشگاه های بلاروس

4

دانشگاه ها امکانات پذیرای از دانشجویان در رستوران دانشگاه را دارند.

خوابگاه دانشجویی متشکل از ۲اتاق ۲تا ۳ نفره میباشد یک حمام یک دستشویی یک حال درست شده است ودر داخل اتاق ها برای هر نفر یک کمد دیواری یک صندلی و یک میز کوچک وجود دارد ودر اتاق های ۲ نفره ۲ تخت خواب و در اتاق های ۳ نفره ۳ تخت نیز وجود دارد و برای هر  دو اتاق یک یخچال است .

=============================================

آموزش زبان انگلیسی در بلاروس

2

کسانی که بخواهند در کنار زبان روسی به فراگیری زبان انگلیسی نیز بپردازند می توانند با هزینه ای معادل ۳۰ دلار در ماه در دانشگاه زبان های خارجی تحت نظر مجرب ترین اساتید زبان انگلیسی هفته ای سه جلسه و هر جلسه معادل ۳ ساعت مشغول به تحصیل شوند .

=============================================

آخرین فرصت ثبت نام بلاروس

 

با توجه به شروع سال جدید دانشگاههای بلاروس برای دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی تا پایان ماه ژانویه دانشجو می پذیرند و علاقمندانی که مایلند در دانشگاههای کشور بلاروس ادامه تحصیل دهند می توانند هر چه سریعتر به گروه ما مراجعه نموده و مدارک تهیه فرمایند. قابل ذکر است شهریه دانشگاهها برای دوره پیش دانشگاهی هنوز افزایش نیافته و دانشجویان می توانند با همان شهریه سال ۲۰۱۱ ثبت نام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه اقدام متقاضی برای بلاروس

 

دانشجو پس از مراجعه به ما و ارائه مدارک خود از قبیل دیپلم و ریز نمرات و پاسپورت و با نوشتن در خواست تقاضای دعوت نامه و پذیرش تحصیلی باید خود را برای اعزام آماده نماید و ما کلیه اقدامات لازمه جهت اعزام ایشان را انجام خواهیم داد. دانشگاه با توجه به در خواست شما مبنی بر ادامه تحصیل اقدام به صدور دعوت نامه مینماید و به دانشجو یک فرصت سه ماه میدهند که وارد مرزهای آن کشور گردد و مدارک خود را ارائه نماید.

دانشجو بعد گذراندن دوره کالج و اتمام ان که معادل مدرک پیش دانشگاهی می باشد می تواند در رشته دلخواه  خود ثبت نام نماید . هزینه تحصیل در این کشور در هر رشته ای نسبت به سایر کشورها کمتر می باشد. دانشگاههای بلاروس با در اختیار گذاشتن خوابگاه و امکانات دیگر کمک زیادی به کمتر شدن هزینه ها می نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای بلاروس :

1-پاسپورت

2-شناسنامه

3-دیپلم وریز نمرات

4-پیش دانشگاهی و ریز نمرات

5-ازمایش ایدز و هپاتیت B

6-گواهی صحت سلامت

7-شش قطعه پاسپورتی

کلیه مدارک ذکر شده میبایست ترجمه روسی و تایید وزارت امور خارجه و دادگستری شود.

گواهی صحت سلامت و ازمایش ایدز و هپاتیت باید مهر سازمان نظام پزشکی داشته باشد.