دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

دانشگاه زبان های خارجه مینسک یکی از قدیمی ترین دانشگاههای بلاروس است که برگذار کننده دوره های لیسانس  و فوق لیسانس و دکترا در زبان های انگلیسی ,المانی,فرانسوی ,ایتالیایی ,ژاپنی ,چینی,عربی ,ترکی ,کره ای,چکی, فارسی ,روسی و بلاروسی است.

دانشگاه دولتی زبان شناسی مینسک در زمینه آموزش زبانهای خارجی از رتبه اول برخوردار می باشد.
امروزه هجده زبان شامل انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، چینی، عربی، ترکی، کره ای، سوئدی، لهستانی، چک، هلندی، فارسی، عبری، روسی و بلاروسی بطور حرفه ای تدریس وزبان فنلاندی هم به زودی به آنها افزوده می شود.
در حال حاضر آموزش در هفت رشته دانشگاهی شامل تفسیر وترجمه، تدریس زبان، خدمات ارتباطی، روابط عمومی،روابط بین الملل (سیاسی)، روابط اقتصادی خارجی و گردشگری بین المللی و همچنین هجده رشته تخصصی از جمله ادبیات جهان، محاسبات زبانی، کشور شناسی، ترجمه ادبی، ترجمه فنی، ترجمه همزمان، فناوری های ارتباطات در کسب و کار، طراحی گرافیک و غیره صورت می گیرد.
همچنین آموزش در مقاطع کارشناسی ارشد ودکتری در تمام رشته های علمی در دانشگاه زبان شناسی امکان پذیر بوده و دوره کارشناسی تجربی در چهاررشته جدید شامل ترجمه و ترجمه شناسی، مدیریت ارتباطات، تجزیه و تحلیل داده ها و فناوری های جدید در تدریس زبانهای خارجی برگزار می گردد.

دانشگاه زبان شناسی مینسک، مرکز هماهنگی فعالیتهای علمی و آموزشی دانشکده ها و رشته های زبانهای خارجی پانزده دانشگاه و هفت کالج تربیت معلم بلاروس بوده و انجمن آموزشی که تهیه برنامه های تحصیلی و استانداردهای آموزشی با توجه به رشته تخصصی دانشگاه برای تمام سطوح نظام آموزشی را بر عهده دارد در آن فعالیت می کند.
دانشگاه زبان شناسی مینسک به طور فعال در تهیه و اجرای سیاست نوآوری جمهوری بلاروس در زمینه آموزش زبانهای خارجی شرکت می کند که به دلیل تخصصی بودن آن،امکان تأمین تمام نیازهای آموزشی جوانان در زمینه تحصیلات علوم انسانی، زبان شناسی و تدریس زبانهای خارجی فراهم شده است.
دانشگاه زبان شناسی، عضوانجمن بین المللی دانشگاه ها که آموزش مترجمین حرفه ای را بر عهده دارد (CIUTI)و همچنین عضوانجمن دانشگاه های امضاء کنندگان تفاهمنامه با سازمان ملل متحد می باشد.
همچنین این دانشگاه عضو فعال مؤسسه بنیادی زبان و فرهنگ کشورهای مشترک المنافع، عضو دائم انجمن بین المللی مدرسان زبان و ادبیات روس، مبتکر اجرای پروژه منحصر به فرد آموزشی و علمی Lingvaparkدر زمینه بهره برداری از ظرفیتهای فکری بعنوان دانشگاه اصلی زبان شناسی کشور جهت حل و فصل مؤثر مشکلات آموزش زبانها و میانجی بین زبانها از جمله فعالیتهای تولیدی،اجتماعی، اقتصادی و همچنین همراهی کالاها و خدمات تولیدی به زبانهای مورد تقاضا و زبانهای نادر می باشد.
تعداد 781 استاد و پرفسور که از تجربیات و مهارتهای حرفه ای منحصر به فرد در زمینه آموزش و پرورش و روش تدریس برخوردار بوده و متخصصینی از کشورهای امریکا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن،چین، سوئد، کره، ایران، ترکیه، روسیه و غیره مشغول به تدریس می باشند.
فعالیت نوآوری در زمینه آموزش و پرورش و شرایط مطلوب زندگی موجب ارتقاع اعتبار دانشگاه زبان شناسی مینسک در سطح بین المللی شده که تعداد رو به رشد دانشجویان خارجی و توجه ویژه دستگاه دیپلماسی کشورهای مختلف بیانگر این واقعیت است.
در حال حاضر تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاریدانشگاه بطور کامل با مقتضیات روز مطابقت دارد. بیش از 1200 دستگاه کامپیوتر، اتاقهای درس مجهز به سیستم هوشمند و چند رسانه ای موجود می باشد. سیستمهای خودکاردفتر داری و خدمات کتابخانه ای در حال تعمیم بوده، مراکز اینترنت افتتاح می شوند، تجهیزات آزمایشگاه ها و مراکز زبانها و فرهنگها بطور کامل نوسازی گردید.
از دیگر امکانات می توان به سالن بزرگ و مدرن اجتماعات برای برگزاری جشنواره ها، کنسرت ها، مسابقات و نمایشگاه ها اشاره کرد که دانشجویان در آن خلاقیت های خود اعم از موسیقی کر و پاپ، فولک مدرن، رقص کلاسیک و مدرن، KVN(باشگاه افراد شاد و حاضر جواب)، تئاتر درام و نواختن آلات موسیقی مختلف از جمله تار را به نمایش می گذارند.

 

 

 

Join the Conversation

2 Comments

  1. با سلام
   با توجه به نوع رشته ای که میخواهید در ان تحصیل کنید،هزینه متفاوت است .
   با موسسه تماس بگیرید
   021-88427100
   بیگدلی ،مشاور تحصیلی بلاروس.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *