دانشگاه ملی دولتی بلاروس BGU

4

دانشگاه دولتی بلاروس (ب.گ.او) یک دانشگاه دولتی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور بلاروس می باشد که در هشتم آبان ماه سال ۱۳۳۰ هجری شمسی (مطابق با ۳۰ اکتبر ۱۹۲۱ میلادی ) تأسیس شده است. در حال حاضر این دانشگاه یکی از مجتمع های بزرگ علمی و آموزشی است که دارای ۱۷ دانشکده و همچنین انستیتو و سازمانهای تکنولوژی ، انستیتوی مدیریت فن آوری ، انستیتوی الهیات و کالج های حقوقی می باشد. بعلاوه ، در ساختار این دانشگاه سه انستیتوی تحقیقات علمی ، ۵ مرکز تحقیقاتی ملی ، ۱۴ موسسه علمی – صنعتی قرارگرفته اند.

در این دانشگاه ، بیش از ۸۵۰۰ نفر مشغول به فعالیت می باشند که در میان آنها ۳۰۰۰ استاد ، ۴ دانشمند ، ۱۲ نفر عضو آکادمی علوم بلاروس ، تقریباً ۴۰۰ دکتر، ۱۶۰۰ دانشیار قرار دارند. بیش از ۲۴۰۰۰ دانشجو در ۵۷ رشته مختلف و بیش از ۲۰۰ تخصص مشغول به تحصیل می باشند
متخصصین و محققین عالی رتبه این دانشگاه همواره در حال تحقیق و بررسی روش های جدید و امروزی آموزشی باشند. روند تحصیل در دانشگاه (ب.گ.او) بر اساس فعالیتهای علمی- تحقیقی استوار است . به همین دلیل ، فارغ التحصیلان این دانشگاه با موفقیت در کشور بلاروس مشغول به کار می شوند و آمادگی علمی و حرفه ای خود را در رشته تحصیلی شان به همگان ثابت می نمایند.
این دانشگاه دارای توافقنامه همکاری با بیش از ۹۰ دانشگاه معتبر از ۳۱ کشور جهان است و در چهارچوب این توافق نامه های همکاری ، انجام تحقیقات مشترک علمی ، انجام پروژه های فرهنگی و تبادل دانشجو و محقق جای گرفته است.

دانشکده های ب.گ. او عبارتند از
دانشکده فیزیک
دانشکده رادیو فیزیک و الکترونیک
دانشکده علوم انفورماتیک و ریاضیات کاربردی
دانشکده علوم مکانیکی
دانشکده شیمی
دانشکده بیولوژی
دانشکده علوم جغرافیایی
دانشکده خبرنگاری
دانشکده زبان شناسی
دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی
دانشکده اقتصاد
دانشکده حقوق
دانشکده روابط بین الملل
دانشکده علوم پیش دانشگاهی برای دانشجویان خارجی
دانشکده علوم انسانی
دانشکده نظامی

شهریه دانشگاه:

بسته به رشته متغییر و از 2000تا3500 دلار متفاوت است .

تعالی دانش 02188427100  -02188457517  بیگدلی

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *