ویزای بلاروس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ویزای بلاروس

شرایط ویزای بلاروس

اتباع ایرانی با گذرنامه معتبر، در صورت داشتن روادید جمهوری بلاروس می توانند به قلمرو جمهوری بلاروس وارد و یا از آن خارج شوند.

 

در جمهوری بلاروس انواع روادید ورودی ذیل پیش بینی شده اند:

-B ترانزیت

-C کوتاه مدت

-D بلند مدت

 

روادید ترانزیت بمنظور گذر از قلمرو جمهوری بلاروس صادر و به مدت ۲ شبانه روز از زمان ورود فرد خارجی به جمهوری بلاروس اعتبار دارد.

روادید کوتاه مدت (یکبار ورود، دوبار ورود و کثیرالمسافره) مطابق با مدت درخواستی و حداکثر برای ۹۰ روز با اهداف ذیل صادر می گردد:

–                       انجام سفر تجاری- بر اساس درخواست (دعوتنامه) شخص حقوقی، بر روی سربرگ و با قید عنوان کامل مرجع دعوت کننده، آدرس پستی و تلفن آن و همچنین تعهد رعایت مقررات اقامت در قلمرو جمهوری بلاروس توسط فرد خارجی، با مهر و امضای  فرد دارای اختیار.

–                       مهمانی – در صورت وجود اصل دعوتنامه از طرف تبعه جمهوری بلاروس مطابق با فرم مخصوص که توسط مراجع اداره اتباع و مهاجرت صادر شده باشد.

–                       جهانگردی- جهت دریافت روادید جهانگردی نیاز به داشتن درخواست شرکت جهانگردی بلاروسی مطابق با فرم مخصوص و با قید انوع خدمات جهانگردی که ارائه خواهند شد، رزرو هتل و غیره می باشد.

–                       تحصیلی – این نوع روادید بر اساس اصل دعوتنامه موسسه آموزشی جمهوری بلاروس صادر می گردد.

روادید بلند مدت جهت ورود مکرر به جمهوری بلاروس با مدت اعتبار ۱ سال و حق اقامت تا ۹۰ روز در سال صادر می گردد.

مدت زمان لازم برای صدور روادید عادی از ۳ تا ۵ روز کاری است. صدور روادید فوری با پرداخت هزینه مضاعف و ظرف یک شبانه روز انجام می شود.

جهت دریافت روادید مدارک ذیل باید به بخش کنسولی سفارت ارائه گردند:

–                       یک نسخه فرم درخواست روادید (eng) ورودی به جمهوری بلاروس (به زبان انگلیسی یا روسی)، همراه با یک قطعه عکس رنگی با ابعاد عکس گذرنامه؛

–                       سند مسافرت به خارج (گذرنامه)؛

–                       سند حمایت روادیدی (دعوتنامه یا درخواست)؛

–                       تصویر گذرنامه؛

–                       قبض پرداخت عوارض صدور روادید (پرداخت عوارض از طریق حواله به حساب بانکی سفارت در بانک ملی ایران شعبه کاشف انجام می پذیرد).

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید