الزامات ورود و اقامت بلاروس

[singlepic id=9 w=320 h=240 float=center]

1- متقاضی روادید این کشور می باید دعوتنامه بستگان یا فرد دعوت کنندهخود را به این کشور ارائه نماید. این دعوتنامه باید اصل باشد و توسط فرد دعوت کننده از بخش روادید وزارت داخلی این کشور تهیه و برای متقاضی ارسال شود.

2- برای دریافت روادید تجاری لازم است فرد دعوتنامه شرکت بلاروسی را ارائه نماید. این دعوتنامه می باید مشتمل بر هدف مسافرت و زمان مورد نیاز برای اقامت فرد بوده و تقبل هزینه های وی توسط شرکت دعوت کننده را مشخص نموده باشد.

3- برای دریافت روادید ترانزیت لازم است کپی روادید کشور مقصد و در صورت عدم لزوم دریافت روادید برای آن کشور کپی بلیط خود را ارائه نمائید.

4- برای سفرهای توریستی لازم است تائیده آژانس مسافرتی که سفر شما را هماهنگ نموده همراه شما باشد این تاییدیه همچنین باید به تائید آژانس مسافرتی بلاروسی رسیده باشد لازم به ذکر است آژانس مسافرتی بلاروس می باید توسط مقامات این کشور شناسایی گردیده و شماره ثبت آن در تائیده فوق الذکر درج شده باشد.

5- تمامی خارجیان می بیاید اظهاریه مربوط به کالا و ارز همراه خود را در زمان ورود به این کشور تکمیل نموده باشند. این فرم می باید توسط مسئولین فرودگاه مهر شود. فرم اظهاریه باید توسط مسافر نگهداری شود و در زمان خروج تحویل گردد. همچنین مسافرین باید در زمان خروج فرم دیگری را تکمیل نمایند و به همراه فرم اول به مسئولین فرودگاه تحویل دهند. عدم تکمیل فرم میتواند منجر به تاخیر در پرواز یا پرداخت جریمه شود.

6- همه افراد خارجی باید بیمه مناسب داشته باشند چه بیمه ایرانی و چه در فرودگاه توسط موسسات بیمه این کشور بیمه شوند. برای جلوگیری از هزینه های مضاعف لازم است بیمه نامه خود را به همراه داشته باشید. همچنین هتل ها نیز برای پذیرش مسافر بعضا بیمه نامه وی را نیز درخواست می نمایند.

7- هزینه روادید این کشور برای اتباع جمهوری اسلامی به ترتیب عبارت است از:

روادید ورود         40 دلار آمریکا

روادید جهانگردی   15 دلار آمریکا

روادید تجاری       40 دلار آمریکا

روادید عبور         10 دلار آمریکا

روادید جمعی        10 دلار آمریکا

روادید تحصیلی     30 دلار آمریکا

8- هزینه روادید از افراد همراه زیر 16 سال اخذ نمی گردد.

منبع: سايت وزارت امورخارجه ايران

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *