دانشگاه دولتی فنی مهندسی کشاورزی بلاروس BGAU

[singlepic id=41 w=320 h=240 float=center]

دانشگاه دولتی فنی مهندسی کشاورزی بلاروس از دانشگاههای پر اهمیت و مطرح در بلاروس می باشد که پس از گذشت 50 سال در حال حاضر به آموزش و تربیت 30000 نفر متخصص با کیفیت و سطح علمی بالا پرداخته است. این دانشگاه از هفت دانشکده تشکیل شده و دارای 37 کرسی علمی است.

دانشکده ها عبارتند از:
دانشکده مکانیک کشاورزی
دانشکده خدمات و فنون سرویس دهی
دانشکده انرژی – کشاورزی
دانشکده مدیریت و سازمان دهی
دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده پیش دانشگاهی (ورودی) برای فارغ التحصیلان دبیرستان ها

در این دانشگاه تربیت متخصص در 8 رشته و 12 تخصص به شرح زیر انجام می گیرد:
تامین پروسه فنی ماشین آلات
پروژه های فنی ماشین آلات کشاورزی (ابزار آلات کشاورزی جهت پرورش نباتات)
فنون عملیات کاشت و داشت محصولات کشاورزی
تعمیر و نگهداری ماشین آلات و ابزار کشاورزی، سازماندهی و فناوری سرویس دهی
منابع و تامین انرژی ماشین آلات کشاورزی (برقی کردن ماشین آلات، خود کاری سازی و پروسه های فنی نصب ماشین آلات و ابزار کشاورزی، مدیریت و امنیت انرژی در کشاورزی، تامین انرژی الکتریکی، حرارتی)
فناوری مواد
اقتصاد و مدیریت بنگاههای اقتصادی
مدیریت اطلاعات

از این دانشگاه 516 استاد که 489 نفر آنها عضو دائمی دانشگاه می باشند مشغول به کار هستند.

در اين دانشگاه 43 نفر دکترای علمی، 198 نفر کاندیدای دکترا، 2 نفر آکادمیسین، 34 نفر پروفسور و 156 نفر دانشیار وجود دارد. اساتید دانشگاه بطور مدام در حال پژوهش و دانش افزایی بوده که مسلماً موجب پیشرفت کیفیت سطح علمي و تدریس در این دانشگاه می باشد. کتابخانه دانشگاه فنی مهندسی کشاورزی نقش مهمی را در تامین اطلاعات و نياز دانشجويان دارد. مساحت کل کتابخانه ها نزدیک 1488 متر مربع است. همچنین در سه شعبه از خوابگاههای شماره یک و سه و هفت، کتابخانه وجود دارد. هم اکنون 5 سالن مطالعه با ظرفیت 360 نفر در این دانشگاه وجود دارد كه به لحاظ اطلاع رسانی، این دانشگاه دارای یک شبکه محلی اینترنت فعال با سرعتی بالا است. همچنین 14 اتاق کامپیوتر که از میان آنها 7 کلاس برای استفاده كليه دانشجویان دانشگاه در رشته های گوناگون در نظر گرفته شده است.
در مجموع دانشگاه دارای 8 خوابگاه با ظرفیت 3170 تخت می باشد.
در سراسر سالهای 2001 تا 2005 میلادی بیش از چهل طرح علمی تحقیقی این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و موفق به دریافت دیپلم افتخار شده اند.
در نمایشگاه بین المللی ” بلاگرو ” که در سالها 2000 الی 2004 دیپلم های افتخار به دانشگاه اعطا شد بعلاوه به 6 طرح ابتکاری دانشگاه دیپلم درجه یک اهدا گرديده است.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *