دانشگاه فنی ملی دولتی بلاروس BNTU

[singlepic id=43 w=320 h=240 float=center]

اين دانشگاه در سال 1920 تاسیس گردیده و اکنون یکی از بزرگترین مراکز علمی و پژوهشي و تربیت کادر فنی کشور بلاروس محسوب می شود. بیش از پنجاه هزار نفر دانشجوی داخلی و خارجی بصورت تمام وقت یا نیمه وقت و دوره های تکمیلی و تخصصی در هفتاد و دو رشته مشغول به كسب علم در اين دانشگاه ميباشند.

این دانشگاه دارای کادر علمی مجرب با دانش و متعهد و علاقه مند به آموزش میباشد که حدود 1800 نفر آنها دارای مدرک پروفسورا هستند.

این دانشگاه با بیش از 64 موسسه علمی فنی و تحقيقاتي جهان قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد از سال 1964 از کشورهای مختلف جهان دانشجو پذیرفته که هم اکنون بیش از 20000 فارغ التحصیلان این دانشگاه در یکصد کشور جهان در پست های دولتی و خصوصی مشغول بکار میباشند.

یکی از دانشجویان این دانشگاه به نام آقای “ژوزف آلفیورف” در سال 2000 موفق به دریافت جایزه نوبل فیزیک گردید.

اين دانشگاه داراي 15 دانشكده به شرح ذيل مي باشد:
دانشكده ماشين آلات كشاورزي
دانشكده معماري
دانشكده مهندسي
دانشكده ساخت ماشين آلات صنعتي
دانشكده مكانيك و فن آوري
دانشكده صنعت
دانشكده راه و ساختمان
دانشكده تكنولوژي اطلاعات
دانشكده مديريت، بازرگاني و بازاريابي
دانشكده منابع طبيعي و محيط زيست
دانشكده حمل و نقل
دانشكده توليد و ساخت انرژي
دانشكده انرژي

اين دانشگاه  109 گروه درسي مختلف، 5 دفتر تخصصي توليدي، واحد تحقيقات علمي شامل 46 لابراتوار تخصصي، يك انستيتوي بين المللي آموزش مكاتبه اي، 3 انستيتوي عالي با 6 شعبه جهت تربيت متخصص در اين دانشگاه مشغول فعاليت مي باشند. در حال حاضر، در مقطع كارشناسي ارشد اين دانشگاه 130 دانشجو بصورت تمام وقت و 40 دانشجو به صورت نيم وقت در حال آموزش دارد.

قريب به 1600 نفر اساتيد برجسته كه بيش از 50% آنها داراي درجات عالي علمي مي باشند در اين دانشگاه مشغول به تدريس مي باشند.
بيش از 50% متخصصين صنعتي كشور بلاروس در زمينه هاي ساخت ماشين آلات، حمل و نقل، متالوژي، راه و ساختمان و معماري در سطح بين المللي از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند.

 

شهريه هاي دانشگاه:

رشته هاي مهندسي ساليانه 1300 يورو

رشته آي تي ساليانه  1450 يورو

رشته معماري ساليانه 1750 يورو

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *