بازدید هیاتی از روسای دانشگاههای بلاروس از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی

هیاتی متشکل از روسای دانشگاههای بلاروس ضمن بازدید از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، با هیات رئیسه دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، در این دیدار که با حضور دکتر عبدالرسول پورعباس، رییس دانشگاه و اعضای هیات رییسه انجام شد ابتدا دکتر پورعباس ضمن خیرمقدم به هیات بلاروس طی سخنانی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در مسير آموزشهاي مهارتي گام برمي‌دارد به طوري كه دوره‌هاي آموزش در اين دانشگاه 30 الي 40 درصد به صورت تئوري و مابقي در محيط كار به صورت مهارتي انجام مي‌شود. رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی افزود: اين دانشگاه براي آموزشهاي مهارتي از مقطع كارداني تا مقطع دكتري برنامه‌ريزي كرده است.

وی تصریح کرد: در مقطع کاردانی و کارشناسی بيشتر كاركرد عملي و مهارتي مدنظر است و در مقطع فوق ليسانس و دكتري به صورت تحقيقات در حوزه تكنولوژي تعريف مي‌شود. دکتر پورعباس افزود: در این دانشگاه در سراسر كشور حدود 400 هزار نفر دانشجو در بيش از 800 مركز آموزشي در چهار گروه تحصيل مي‌كنند. رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در ادامه گفت: دانشجويان ما در نظام آموزش مهارتي به مدت 6 ماه در دانشگاه درس مي‌خوانند بعد يكسال در محيط كار آموزش‌ها و مهارت های لازم را كسب مي‌كنند سپس به محيط دانشگاه برمي‌گردند تا پروژه خود را بر اساس مهارت های كسب شده به انجام رسانند. در ادامه دکتر تشکری، مدیرکل دفتر گسترش آموزش های مهارتی دانشگاه با اشاره به سابقه تاسیس دانشگاه به معرفي اهداف و استراتژي آموزشهاي مهارتي پرداخت.سپس تعدادی از روسای دانشگاههای بلاروس به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. در ادامه رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی اظهار داشت: به شدت نيازمند تجربيات كشورهاي ديگر درخصوص آموزشهاي مهارتي هستيم با برخي از كشورها نظير ايرلند، آلمان، كره جنوبی و استرالیا همكاري‌هاي علمي و تكنولوژي بين دانشگاهي وجود دارد. وی افزود: اعزام اساتيد براي فرصت مطالعاتي يك زمينه همكاري خوب بين دوطرف خواهد بود همچنین از همكاري دانشگا‌ههاي بلاروس در دروههاي كارشناسي ارشد و دكتري مهارتي به شدت استقبال مي‌كنيم. رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی افزود: به دنبال توسعه ارتباطات الكترونيكي در دوره‌هاي كوتاه مدت هستيم و اين دانشگاه به عنوان يك دانشگاه خصوصي، قابليت‌هاي خوبي براي گسترش ارتباطات آموزشی دارد. وی تصریح کرد: در مهرماه اولين دوره دكتري مهارتي راه‌اندازي خواهد شد ما به دانشجويان دكتري خود به مدت 6 ماه فرصت مطالعاتي خواهیم داد همچنین مایل هستیم میزبان دانشجويان شما باشيم و علاقمندیم با همكاري اين دانشجويان با اجراي پروژه‌هاي مشترك در گسترش علم و مهارت گامهاي مؤثرتري برداشته شود. دکتر پورعباس افزود: با توجه به اينكه در کنار هر مركز آموزش علمي‌كاربردي، وزارتخانه‌ها قرار دارند اين همكاري مي‌تواند باعث گسترش همكاري در سطح وزارتخانه‌هاي دو كشور ايران و بلاروس شود. رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از هیات بلاروس اظهار داشت: در هر صورت از همكاري با دانشگاههاي بلاروس استقبال مي‌كنيم.

لازم به ذکر است؛ هیات بلاروس شامل دكتر الكساندر راهاچو، رئيس دانشگاه فرانسيك اسكورنيا گومل، پروفسور واسيلي كاچوركا، رئيس دانشگاه بارانويچ، سرگي كاسپروويچ، معاون آموزشي دانشگاه تكنولوژي بلاروس، دكتر آناتولي اوسيپو، معاون اول موسسه راديوالكترونيك و انفورماتيك بلاروس، جورجي ورشينا معاون آموزشي، اداري و مالي دانشگاه ملي تكنولوژي بلاروس و جرمن آرتامونو، مسئول بخش بين الملل وزارت علوم بلاروس با همراهی دکتر باکویی، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای اکراین و بلاروس از دانشگاه جامع علمی‌کاربردی بازدید کردند.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *