درباره دانشگاه در بلاروس

[singlepic id=56 w=320 h=240 float=center]

1- زمینه اعتباری دانشگاه : آیا دانشگاه مورد نظر در ایرانمورد تایید است؟ اگر چنین است مدارک صادره از آن تا چه مقطعی قابل ارزشیابی است؟ چنانچه ارزشیابی در ایران مد نظر شما نیست، به لحاظ اعتبار بین المللی وضعیت دانشگاه چه طور است؟

2-  دوره های آموزش پیش دانشگاهی و زبان : اساس موفقیت شما در دانشگاه در هر رشته و مقطعی که باشید ، تسلط کافی به زبان است. از مشاور خود حتما در باب کیفیت دوره های آموزشی زبان در دانشگاه مذبور سوال کنید. گاهی به علت پایین بودن کیفیت یا جدی نبودن این دوره ها حتی در بهترین دانشگاه ها ، بهتر این است که دوره ی زبان را جداگانه و در دانشگاه یا کالجی که به طور تخصصی دوره های زبان را برگزار می کند بگذرانید.

3-  موقعیت جغرافیایی : از مشاور خود بخواهید در صورت امکان محل قرار گیری دانشگاه را روی نقشه به شما نشان بدهد. از محله ای که دانشگاه در آن قرار دارد بپرسید؛ آیا محله ای مرفه نشین / متوسط / فقیر نشین است؟ آیا در حوالی دانشگاه اماکن تفریحی ، رستوران ، اماکن ورزشی، فروشگاه بزرگ و غیره وجود دارد؟ خوابگاه از دانشگاه چه قدر فاصله دارد؟

4- امکانات : امکانات خوابگاه های دانشگاه چه طور است؟ آیا دانشگاه به خوابگاه و یا سایر نقاط شهری سرویس خاصی برای دانشجویان دارد؟ وضعیت آپارتمان های مسکونی نزدیک به دانشگاه، اجاره بهای آنها و امکانات آپارتمان ها به چه ترتیب است؟ وضعیت امکانات آموزشی دانشگاه، مثلاً امکانات کتابخانه ای چه طور است؟ آیا خدمات اینترنت دردانشگاه به میزانی که جوابگوی نیاز دانشجویان باشد فراهم است؟ ( مثلا آیا به صورت 24 ساعته قابل استفاده است؟)

5- آیا امکان دریافت کمک هزینه یا بورس یا وام دانشجویی از خود دانشگاه یا مراکز خارج از دانشگاه که با آن در ارتباط هستند وجود دارد؟

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *