جشن آغاز سال تحصیلی همزمان با شروع مهر ماه در مدرسه امیدهای ایران در بلاروس

سال تحصیلی 1391 – 1392 در مدرسه امیدهای ایران شهر مینسک روز دوشنبه (1391/7/3) طی مراسمی آغاز شد.

ر این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و اجرای جمعی سرود جمهوری اسلامی ایران توسط دانش آموزان مدرسه شروع شد آقای سید عبدالله حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس طی سخنانی به مسئولیتهای مربیان و والدین در قبال نسل آینده کشور اشاره کرد. وی با تاکید بر ارزش والای انسان و تاثیر آموزش و پرورش بر تک تک افراد جامعه تربیت افرادی چون امام خمینی (ره) و شهید آیت الله بهشتی را نتیجه و ماحصل آن دانست. وی به معلمین تاکید کرد تا عشق به معلمی در وجود شما نباشد نمی توانید معلمی انسان ساز و تاثیر گذار باشید. ایشان خطاب به والدین نیز اظهار داشتند: فرزندان “اموال” شما نیستند که هر گونه خواستید با آنها رفتار کنید. آنها امانتهای الهی نزد شما هستند که باید به بهترین وجه به آموزش و پرورش آنها اهتمام کنید.
در ادامه دانش آموزان به اجرای سرود و شعر خوانی به مناسبت سال تحصیلی پرداختند و در آخرین بخش از مراسم مدیر جدید مدرسه (آقای پاکدل) به ارائه گزارشی از وضعیت و برنامه های سال جدید تحصیلی پرداخت و از حضور آنان در این برنامه تشکر کرد.

در سال تحصیلی 91 – 92، مدرسه امیدهای ایران همچون سالهای قبل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی دانش آموز پذیرفته است. این مدرسه در مقطع ابتدایی تمامی 6 پایه تحصیلی و در مقطع راهنمایی هر دو پایه را دارا می باشد. برنامه های تربیتی و رفع اشکال مقطع دبیرستانی نیز از برنامه هایی است که مدرسه به آنها خواهد پرداخت.

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *