مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

حفظ هويت ايراني اسلامي جــامعه ايراني يکي از اهداف والاي نظام جمهـــوري اسلامي ايران است و ترويج آن به فــرزندان ايران زمين به عهده نظام آموزشي ايران مي باشد. اين نظام با برگزيدن محتواهاي آموزشي مناسب و نيز انتخاب کادر فرهنگي متعهد و فرهيخته اين امر خطير را ميسر مي سازد.
در واقع ارتباط مستمر با ايران و فرهنگ ايراني و حفظ پيوند با گذشتــــه، تاريخ و فرهنگ ايران و در يک کلام حفظ هويت ايراني براي کودکان ونوجوانان کشورمان بيش از هر جا در مدارس ايراني ميسر است.
برخي از هموطنان ما بنا به شرايط شغلي، تحصيــلي و يا هر شرايط ديگر ناگزيرند سالهايي را خــــارج از ميهــن عزيزمان به سر ببرند ، در حالي که اکثــر آنان تمايل دارند تا فرزندانشان از آمـــوزش هاي تحصيلي و اخلاقي ايراني برخوردار شوند، لذا جمهــــوري اسلامي ايران در پاسخ به اين نياز اقدام به ارائه خدمــات آموزشي متناسب با آموزه هاي فرهنگ و تمــــدن ايران اسلامي که پيامد آن حفظ هويت و اصالت ايراني است، به پايه گذاري مدارس ايراني در کشور هاي خارجي اقدام کرده است.

مدرسه« اميد هاي ايران» در مينسک – پايتخت کشور بلاروس- يكي از مدارس ايراني خارج از کشور است که با تخصيص فضاي آموزشــي مناسب و تامين بخشي از هزينه ها توسط سفارت جمهوري اسلامي ايران، از سال 2000 ميلادي در اين کشور تاسيس شد. هم اکنــون اين مدرسه با 9 سال سابقه به فعاليت آموزشي در مقاطع ابتدائي ،راهنمائي و دبيرستان مطابق با استاندادرهاي جاري وزارت آمــوزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران ادامه ميدهد.
معلمان و دبيران اين مدرسه پس از طي آزمونهــاي علمي، تخصصي و مهارتهـــاي حـــرفه اي انتخاب و اعــزام مي‌شوند. توانائي تدريس و تجربيات آموزشي اين فرهنگيان در انتخاب ايشان از اهميت والائي برخوردار است.
مدرسه اميدهاي ايران در سال تحصيلي 88-89 در مقاطع و پايه هاي تحصيلي ذيل فعاليت مينمايد:
ابتدايي با 4 پايه تحصيلي (پر تراکم ترين کلاس از نظر تعداد دانش آموز)؛
راهنمايي با 3 پايه تحصيلي؛
دبيرستان در دو پايه تحصيلي پايه دوم تجربي و سوم رياضي.
در سال تحصيلي جاري تعداد 15 نفر از فرزندان ايرانيان مقيم در مينسک در اين مدرسه ثبت نام و تحت نظر 4 معلم اعزامي از تهران و 2 نفر دستيار آموزشي مشغول به تحصيل ميباشند. مديريت مدرسه بر عهده جناب آقاي زمانيان ميباشد.
مدرسه اميدهاي ايران همواره آمادگي خود را براي پذيرش فرزندان ايرانيان مقيم بلاروس اعلام ميدارد.

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *