برگزاری کنفرانس بین المللی بوعلی سینا در مینسک

گزاری کنفرانس بین المللی " بوعلی سینا نابغه شرق" در مینسک
برگزاری کنفرانس بین المللی بوعلی سینا در مینسک
کنفرانس بین المللی ” بوعلی سینا” با همکاری رایزنی علمی و رایزنی فرهنگی در بلاروس با مشارکت انستیتو فلسفه آکادمی ملی علوم بلاروس و دانشگاه پزشکی و دفتر یونسکو در بلاروس برگزار گردید.

این کنفرانس که در بلاروس اولین بود از نظر کیفیت و مشارکت کم نظیر بود. در این کنفرانس علاوه بر شرکت دانشمندان و اساتید آکادمی علوم و دانشگاه پزشکی شخصیت های سیاسی از جمله سفرا حضور داشتند. دبیر کل یونسکو پیام خاصی برای این کنفرانس صادر کرد که توسط نماینده وزیر امور خارجه قرائت شد. همچنین وزیر فرهنگ بلاروس نیز برای کنفرانس پیامی صادر کرد که توسط نماینده او قرائت شد.

برگزاری کنفرانس بین المللی بوعلی سینا  در مینسک
برگزاری کنفرانس بین المللی بوعلی سینا در مینسک

رئیسکمیسیون آموزش مجلس از دیگر سخنرانان افتتاحیه این کنفرانس بود. حضورنمایندگانی از مجلس و دولت و قرائت پیام مسئولین عالی رتبه به خوبی اهمیت وکیفیت این کنفرانس را بیان می کند.

استقبال از این کنفرانس به حدی بود که سالن پانصد نفری آکادمی علوم گنجایش جمعیت را نداشت و عده ای ایستاده به سخنرانی ها گوش کردند.

آیت الله طه محمدی نماینده محترم ولی فقیه در استان همدان و رئیس بنیاد علمی فرهنگی بوعلی میهمان ویژه این کنفرانس بودند. بیش از یکصد مقاله از چند کشور و عمدتاً از بلاروس به کنفرانس رسید که در نوبت بعداظهر در دو بخش پزشکی و فلسفی ارائه شد.

نمایشگاه های کتابهای مربوط به بوعلی سینا در بلاروس و نیز نمایشگاه پوستر در حاشیه کنفرانس برقرار بود.

این کنفرانس روز چهارشنبه 27 آذر ماه در ساختمان مرکزی آکادمی ملی علوم بلاروس برگزار گردید.

برگزاریاین چنین کنفرانس هایی نقش موثری در معرفی چهره علمی ایران عزیز به سایرکشورها دارد. خصوصاً اینکه بوعلی را در این کشورها بسیاری از افراد دانشمندعربی می شناسند.

قبل از کنفرانس مصاحبه مطبوعاتی رایزن علمی و رایزن فرهنگی و سایر مسئولین برگزاری کنفرانس برگزار شد که در خبرگزاری ها و مطبوعات انعکاس خوبی داشت. برگزاری این کنفرانس در کانالهای مختلف رادیو و تلویزیون بلاروس منتشر شد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *