برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در مینسک – بلاروس

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در مینسک - بلاروس
برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در مینسک – بلاروس

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در مینسک – بلاروس

به مناسبت روز 16 آذر به عنوان روز دانشجو مراسم بزرگداشتی از سوی رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران و انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه پزشکی و با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس دانشگاه پزشکی بلاروس و جمعی از دانشجویان ایرانی برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و نواختن سرود ملی کشورمان، آقای محمدرضا صبوری سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی ضمن گرامیداشت این روز گفت: روز 16 آذر بعنوان نماد مقاومت و ايستادگي دانشجويان پوینده حقیقت و عدالت در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگي است که در دفتر تاريخ کشورمان ثبت گرديده است. وی ضمن اشاره به حرکتهای سیاسی دانشجویان از قبل و بعد از انقلاب گفت اعتراض دانشجویان در16 آذر1332 از مهمترین تحرکات دانشجویان در برابر سلطه بود که نقطه اوج  آن را می توان در اشغال لانه جاسوسی آمریكا در13 آبان 1358، مشاهده كرد.

در ادامه مراسم آقای سیکورسکی رئیس دانشگاه پزشکی بلاروس در سخنان خود به همکاریهای دانشگاهی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس اشاره و از دانشجویان ایرانی بعنوان دانشجویان با انگیزه و با استعداد یاد کرد و خواهان توسعه هر چه بیشتر روابط دانشگاهی و علمی میان دو کشور ایران و بلاروس شد.

در این مراسم همچنین آقای باکوئی رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی بر تخصص و علم آموزی هر چه بیشتر دانشجویان تاکید کرد و گفت پیشرفت و سربلندی کشور در گروی پیشرفت علم است و دانشجویان که مسئولین آینده کشور هستند باید در کنار تعهد، تخصص علمی نیز داشته باشند و هدف اصلی استکبار جلوگیری از پیشرفت علمی در کشورمان میباشد.

در پایان مراسم به تعدادی از دانشجویان برتر هدایایی از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *