ترویج ورزشهای پهلوانی در بلاروس
ترویج ورزشهای پهلوانی در بلاروس

برنامه های ترویج ورزشهای پهلوانی در بلاروس و اروپا با امضاء موافقتنامه تنظیم روابط فدراسیون جهانی و کنفدراسیون اروپایی ورزشهای پهلوانی در عصر روز بیست و پنجم بهمن ماه 1392 برابر با چهاردهم فوریه 2014 در محل خانه کشتی مدود مینسک عملیاتی گردید.

ترویج ورزشهای پهلوانی در بلاروس
ترویج ورزشهای پهلوانی در بلاروس

در مراسم امضاء این موافقتنامه، جناب آقای مهرعلیزاده رئیس فدراسیون جهانی ورزشهای پهلوانی از ایران همچنین حکم ریاست آقای الکساندر مدود قهرمان نامدار کشتی جهان بر کنفدراسیون اروپایی ورزشهای پهلوانی به مرکزیت بلاروس را ارائه نمود.
جناب آقای محمدرضا صبوری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با اشاره به اعتبار آقای مدود در کشور بلاروس و آرزوی سلامت و موفقیت نامبرده در برنامه های توافق شده، حمایت سفارت از ترویج فرهنگ و ورزش پهلوانی را اعلام نمود. آقای مدود نیز با ذکر این نکته که ورزش بین المللی خود را از ایران آغاز کرده و برای فرهنگ و مردم کشورمان احترام بسیاری قائل است، ابراز امیدواری نمود با بذل مساعدتهای لازم بتواند ورزشهای پهلوانی را در قاره اروپا توسعه دهد. جناب آقای مهرعلیزاده نیز متقابلاً با اشاره به علاقه مردم ایران به شخص آقای مدود و جهان پهلوان تختی نخستین برنامه¬های اجرایی کنفدراسیون اروپا را برگزاری پنجمین دوره ورزشهای زورخانه¬ای در اروپا و نیز جام دوستی تختی – مدود اعلام کرد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *