تحصیل در بلاروس
تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس – چرا تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مینسک؟

تحصیل در کشور بلاروس حتما به نفع شماست، این فرصت طلایی را از دست ندهید.

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس:

دانشگاه علوم پزشکی دولتی مینسک بلاروس در تاریخ سی اکتبر ۱۹۲۱ و برای نخستین بارجمهوری بلاروس تاسیس شد. پس از گذشت چهار سال نخستین پزشکان از این دانشکده فارغ التحصیل شدند. در سال ۱۹۵۰ شالوده دانشگاه علوم پزشکی بلاروس استوار گردید و به همین ترتیب در سالهای ۱۹۶۰ دانشکده دندانپزشکی و ۱۹۶۴ دانشکده های پزشکی اطفال و بهداشت بنا شد. نهایتاً در سال ۱۹۸۷ دانشکده پزشکی دانشجویان خارجی گشایش یافت و همچنین در سال ۱۹۹۵ دانشکده پزشکی نظامی به دانشگاه دولتی علوم پزشکی بلاروس به عنوان دانشگاهی پیشتاز در علوم پزشکی جمهوری بلاروس شناخته شده است. هم اکنون در این دانشگاه بیش از ۹۰۰ استاد مشغول به کار هستند که بیش از ۶۰% آنها در سطح بالا (فوق تخصص، کاندیداهای احراز دکتری عالی) می باشد. در حال حاضر اعضاء فعال دانشگاه در چهارده انستیتوی تحقیقاتی و پژوهشی، دو مرکز تجربی، چهار مؤسسه آموزش عالی و انستیتوی آموزش تکمیلی پزشکان تحت نظر وزارت بهداشت و درمان جمهوری بلاروس مشغول به فعالیت می باشند.

این دانشگاه از سال 2012 برگذار کننده دوره های دندان پزشکی و پزشکی عمومی به زبان انگلیسی و همچنین پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی برای دانشجویان ایرانی با ظرفیت محدود میباشد.

از این دانشگاه تا به امروز حدود چهارصد دانشجوی ایرانی فارغ التحصیل شده اند که اکثر آنها در ایران و یا سایر نقاط جهان مشغول به کار پزشکی شده اند و تعدادی دانشجوی خارجی و ایرانی در این دانشگاه مشغول به گذراندن دوره های تخصصهای پزشکی و دندان پزشکی در این دانشگاه هستند .

دوره های تخصص در این دانشگاه به علت پایین بودن هزینه و کیفیت اموزشی ، امکانات ازمایشگاهی ، بیمارستان ها و کلینیک های مجهز متقاضیان خارجی بسیاری دارند که در حال حاضر 8 نفر از این دانشجویان ایرانی هستند که از این دانشگاه و دانشگاههای دیگر در مقطع عمومی فارق التحصیل شده اند .

همین امروز با مشاورین ما تماس بگیرید

این فرصت طلایی را از دست ندهید .

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *