ظریف ساختمان جدید سفارت جمهوری اسلامی در مینسک را افتتاح کرد
ظریف ساختمان جدید سفارت جمهوری اسلامی در مینسک را افتتاح کرد

 

 

 

 

 

 

اقای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، سه شنبه شب در اخرین برنامه سفر یک روزه به بلاروس ، در مراسمی رسمی با حضور مقام های عالی رتبه و سفرای خارجی مقیم این کشور، ساختمان جدید سفارت ایران در مینسک را افتتاح کرد و آن را نمادی از روابط دو کشور دانست.

به گزارش استاد نیوز به نقل از رسانه بلاروس ‘بلتا’ ، وزیر خارجه کشورمان طی سخنانی با ابراز خرسندی از حضور ولادیمیر مکی وزیر امور خارجه بلاروس و سفرای کشورهای خارجی در مراسم افتتاح سفارت ایران،خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در گذشته روابط بسیار خوبی داشته اند و در آینده نیز روابط آنها گسترده تر و مفید تر برای مردم منطقه و توسعه صلح و ثبات منطقه خواهد شد.

ظریف افزود: در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روابط خوبی با بلاروس داریم و امروز توافق کردیم که این روابط را با سفر آقای آلکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس به تهران که در آینده نزدیک روی خواهد داد، توسعه و تعمیق بخشیم.

وزیر امور خارجه، سیاست جمهوری اسلامی ایران را روابط دوستانه و تعامل سازنده با همه کشورهای جهان توصیف کرد و گفت : جمهوری اسلامی ایران دست همکاری و رابطه سازنده و مفید را به سوی همه کشورهای جهان دراز می کند.

ولادیمیر مکی وزیر امور خارجه بلاروس نیز در این مراسم طی سخنانی روابط کشورش با ایران را واقع بینانه توصیف کرد و گفت: دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه بطور متقابل تلاش می کنند.

وی با بیان این که میان ایران و بلاروس هیچ مساله سیاسی مورد اختلاف وجود ندارد، اظهار کرد: دو کشور از یکدیگر در عرصه بین المللی حمایت می کنند و در آینده هم چنین رفتار می کنیم.

مکی با اشاره به مذاکرات دکتر ظریف با وی و رییس جمهوری و نخست وزیر بلاروس گفت: امروز طرف های بلاروسی و ایرانی در مورد تعمیق و توسعه روابط دوجانبه در عرصه های مختلف از حوزه های انسانی و ورزش گرفته تا اقتصادی و سیاسی مذاکره کردند.

وی ادامه داد: در دیدارهایی با طرف ایرانی به توافق هایی دست یافته ایم و اطمینان دارم به تمام اهداف تعیین شده در همکاری های بلاروس و ایران دست خواهیم یافت.

در مراسم افتتاح ساختمان جدید جمهوری اسلامی ایران در مینسک، سفرای کشورهای مختلف مقیم مینسک حضور داشتند.

ظریف در پایان این مراسم به دیدار خود از بلاروس پایان داده و مینسک را به مقصد تهران ترک کرد.

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *