دانشگاههای مهندسی بلاروس

دانشگاههای مهندسی بلاروس

دانشگاههای مهندسی بلاروس ، دانشجویان که قصد تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاههای مهندسی بلاروس در کشور بلاروس رو دارند، ابتدا باید در دوره پیش دانشگاهی دانشگاهی مهندسی مربوطه به زبان روسی با انگلیسی ثبت نام کنند و بعد از قبولی در این دوره متقاضیان می توانند به دانشگاههای مهندسی ورود نماییند.

لازم به ذکر است بیشتر رشته های مهندسی در دانشگاههای مهندسی کشور بلاروس به زبان انگلیسی تا مقطع لیسانس می باشد، بعضی رشته های پایه تا مقطع دکتر به زبان انگلیسی ارائه میشوند.

اما توصیه می کنیم به حتما به زبان روسی تحصیل کنید تا در مقاطع بالاتر مشکلی برای دانشجویان پیش نیاید.

ارز دانشجویی به صورت ارز دولتی در حال حاظر فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان تعلق میگیرد.

اکثر دانشگاههای مهندسی کشور بلاروس مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در وب سایت رسمی وزارت خانه مراجعه نمایید.

هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی دانشگاههای مهندسی بلاروس معمولا بین ترمی 1000 تا 2500 دلار بسته به رشته درخواستی دانشجویان می باشد.

هزینه های زندگی در شهر مینسک بلاروس ماهیانه 400 دلار به شرط زندگی دانشجویی و استفاده از خوابگاه می باشد، کسانی که قصد زندگی در خوابگاه دانشجویی را ندارند می توانند سوییت های دانشجویی یا آپارتمان اجاره کنند، بسته به متراژ و دور یا نزدیکی به مترو ماهیانه بین 300 تا 500 دلار برای دانشجو هزینه دارد، البته دانشجویان می توانند هزینه اجاره را با هم شریک شده و صرفه جویی نمایند.

توجهه داشته باشید هنگام اجاره سوییت دانشجویی یا اپارتمان حتما صاحب خانه اقامت شما رو در ادرس جدید ثبت نامید.

برای مطالعه اطلاعات هر دانشگاه روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

منبع : study2000

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *